Деца посетиха биоградинката на Екомузея

1

Деца от частна занималня в Русе посетиха днес експерименталната биоградинка на Екомузей с аквариум.

Поводът е месецът на растенията, който се провежда в тяхното учебно заведение. Откритият урок бе воден от уредника в отдел „Природа“ на Регионален исторически музей – Русе Мая Кубратова.

Тя разказа за същността на градското градинарство, обясни възможностите за съвместно отглеждане на различни зеленчукови култури на едно място, начините за запазване на влажността на почвата и предпазването от плевели.

Децата научиха защо е важно и с какво е полезно консумирането на сезонни плодове и зеленчуци. В края на лекцията момчетата и момичетата се включиха в поливането на насажденията в биоградинката на музея. 

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари