Декември започва със слънце и по-слаб вятър

0
Облачността над Североизточна България ще намалее още преди обяд
Облачността над Североизточна България ще намалее още преди обяд

Облачността над Североизточна България ще намалее още преди обяд

Първият ден на декември ще донесе промяна в атмосферните условия, като облачността ще отстъпи място на слънцето над по-голямата част от страната. Още в сутрешните часове на 1 декември (понеделник) небето над Североизточна България ще се изясни, а северозападният вятър ще отслабне значително, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

Температурите и условията в равнините

Утрото ще започне с мъгли на места в равнините и ниски температури. Минималните стойности ще варират между минус 1 и 4 градуса, като в столицата София термометрите ще покажат около минус 1 градус.

През деня се очаква затопляне, като максималните температури ще достигнат интервала между 9 и 14 градуса. За района на София прогнозата е за около 10 градуса. Късно следобед от запад ще започне ново увеличение на облачността, но тя ще остане висока и разкъсана. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще бъде слаб.

Времето в планините и по Черноморието

В планинските райони преди обяд облачността ще остане значителна, като на отделни места са възможни слаби превалявания от сняг. Следобед облаците ще се разкъсат над повечето масиви. Туристите трябва да имат предвид, че ще духа силен северозападен вятър. На височина 1200 метра термометрите ще показват около 5 градуса, а на 2000 метра – около 0 градуса.

По Черноморието денят ще започне със значителна облачност, която постепенно ще намалява до предимно слънчево време следобед. Вятърът ще е слаб до умерен от запад-северозапад. Максималните температури на въздуха ще са между 11 и 14 градуса, близки до температурата на морската вода, която се задържа в диапазона 12-16 градуса. Вълнението на морето ще бъде слабo – 1-2 бала.

Обстановка на Балканите

Над по-голямата част от Балканския полуостров облачността ще остане значителна, като в северните райони се очакват слаби превалявания. Предимно слънчево време ще се задържи над южните части на полуострова.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Свекървата звъни на снахата:

- Как е моя синковец?

- Как е... Яко пие ракия, по жени скита, мен пък ме бие!

- Слава Богу, че не боледува!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари