Дауд Ибрям оглави комисията за въздуха в Русе
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 8

Временна комисия ще проучи всички факти и обстоятелства, свързани със замърсяването на атмосферния въздух в Русе.
Тя бе създадена днес, след като предложението на кмета Пенчо Милков бе гласувано и прието от Общинския съвет, предава БТА.
Комисията ще трябва да изясни още дали на територията на общината има незаконни сметища, както и терени, на които се съхраняват отпадъци, внесени от други държави. За неин председател бе избран общинският съветник от ДПС Дауд Ибрям, който е бивш директор на Регионалната инспекция по околната среда и водите /РИОСВ/ в Русе.
Комисията ще изиска информация от промишлените предприятията за използваните от тях суровини, както и от контролните органи за всички периодични и постоянни измервания на фирмите, изпълняващи комплексните си разрешителни документи, както и за резултатите от проверките. Дейността й ще бъде подпомогната от експерти на общинската администрация, а при необходимост и от външни специалисти като консултанти - например, от РИОСВ в Русе и от БАН.
Заседанията на комисията ще протичат при пълна прозрачност. Те ще са открити както за медиите, така и за граждани и граждански организации.
След необходимите проучвания и анализи комисията ще трябва да предостави цялата информация на русенската общественост и да изготви обща позиция по наболелия проблем.























Държавата вдигна двойно билета за риболов
Петър Волгин поиска край на енергийните санкции срещу Русия
Месо от незаконни кланици край Ихтиман залива пазарите в...
Родители алармират за принудителен бал с еврокуверти в...
Родители алармират за принудителен бал с еврокуверти в...