Д-р Мария Богоева: Не мога да бездействам
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
81-годишната Мария Богоева всеки ден е на първа линия в борбата с коронавируса. В момента тя е единственият инфекционист в болницата в Дупница
Преди четири месеца тя се връща на работа, защото е нямало кой да лекува болните от COVID-19 в града. Пред "Дойче веле" тя обяснява защо е взела това решение: "Не мога да седя у дома да бездействам, а да знам, че тук става много трудно". Ако сега тя напусне, болницата или трябва да намери друг инфекционист или трябва да затвори инфекциозното отделение.
Още за д-р Мария Богоева и трудностите, пред които са изправени медиците в болницата в Дупница може да научите от репортажа на "Дойче веле".
























Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...