Бунт срещу лесбийки в учебниците
- Редактор: Антония Петрова
- Коментари: 0

В програмите по литература са дадени произведения на Сафо, а тя не е автор, който трябва да се дава на нашите ученици и ученички.
Това заяви на общественото обсъждане на проектите на учебните програми за втори, шести и осми клас Александър Господинов - бивш старши преподавател в Богословския факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски", информира БТА.
Трябва да създаваме хора с нормална сексуалност и с нормално отношение към семейството, каза Господинов. Предлага се и изучаването на "Декамерон", а "Декамерон" не е литература за деца, заяви бившият преподавател в Богословския факултет на СУ.
От раздадените на форума на журналистите проекти на програмите се вижда, че се предлага учениците от осми клас да изучават "Любов" от Сафо, както и новелата "Притчата за трите пръстена" от "Декамерон" на Джовани Бокачо.























50 клуба поискаха смяна на Станка Златева
Студ заплашва цъфналите овошки в област Русе
Търговският регистър блокира оставката на Стефка Костадинова
Валери Найденов: Иран е принуден да създаде атомна бомба
Търговският регистър блокира оставката на Стефка Костадинова