Боил Банов: Хубавото е, че операта в Русе има застраховка!
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 4
Хубавото е, че операта в Русе има застраховка и мисля, че нещата след пожара ще се преодолеят.
Това каза министърът на културата Боил Банов в "Здравей, България" по NOVA.
"Покривът го няма, но пожарникарите са направили нужно за да не пропадне надолу скарата. Такива пожари се доказва откъде и как тръгват. Следствието ще установи има ли виновни", каза още Банов.
Директорът на операта Иван Кюркчиев заяви, че е изгоряла триъгълната конструкция на покрива, а долу гредите са запазени. Скъпите пиана и костюми са непокътнати. Няма нанесени други щети, каза още той.
























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат