Бойко Борисов: Има две лоши новини
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 10
"Няма никакъв шанс от следващата година да тръгне икономиката."
Това обяви Бойко Борисов от джипа си днес.
Този път той инспектира изграждането на южната дъга на околовръстния път на София.
"Нека хората да видят само за месец какъв напредък има. Има две лоши новини - БВП по света пада, в САЩ, Великобритания, ЕС. Огромни щети търпят икономиките -32% в САЩ, -20-15 в ЕС.
Нето за целия свят е минус 10%. По-лошата новина е, че заболелите от коронавирус в Европа се върнаха на нивата от месец март. Това означава, че няма никакъв шанс икономиката през идната година да тръгне нагоре", каза Борисов.
Финансовият министър Лъчезар Борисов на свой ред не пропусна да ни похвали, че сме трети по стабилност и с много добър кредитен рейтинг. По думите му, с останалите икономики сме свързани на 75%.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра