Банките реализираха печалба от 1 млрд. лева за 8 месеца
- Редактор: Калоян Добрев
- Коментари: 1

1 милиард лева е печалбата на банките в България за първите 8 месеца на годината. Данните са на БНБ.
Към края на август сумата дори надминава тази стойност, което е с 327 милиона лева повече спрямо година по-рано, съобщи Нова телевизия. Нарастват и депозитите.
Заемите за домакинствата са нараснали с нови 91 млн. лв., а с по-скромен ръст - 19 милиона, са тези към финансовите предприятия. Кредитирането за фирмите обаче намалява.
























Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра