Български ТИР помете тол пункт в Гърция, двама души изгоряха живи
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Огнен ад на магистрала "Егнатия"
Двама души загинаха, а петима са ранени при тежка катастрофа в Северна Гърция, след като камион на българска фирма се вряза в тол станция в района на Полимилос, Козани на магистрала "Егнатия". Инцидентът е станал при гъста мъгла, която според първоначалните данни може да е допринесла за трагедията.
Според информацията, камионът е ударил две леки коли и се е забил в пункта за плащане на такси, след което е избухнал пожар. Двама души, пътували в единия автомобил, са намерени овъглени до неузнаваемост. Става дума за гръцка двойка, която живее постоянно в Швейцария и е пристигнала в Гърция за празниците.
От общо петимата ранени, двама са транспортирани в болница във Верия, а останалите трима – в Козани. Сред пострадалите е и служителка от тол пункта. Шофьорът на камиона, който е украински гражданин, не е получил наранявания и вече е задържан от гръцките власти.
"Не видях колите, изведнъж ги видях пред мен и нямах време да реагирам. Не съм употребявал алкохол", това са първите думи на украинския шофьор пред гръцката полиция.
Разследването продължава
За изясняване на обстоятелствата ключова роля ще изиграят видеозаписите от охранителните камери на тол пункта. Въпреки че самите камери са изгорели при пожара, записите се съхраняват на централен сървър и в момента се правят опити за възстановяването им.
Предполага се, че причина за бързото разпространение на пожара е била газовата инсталация на автомобила на загиналите. Според разследващите, при удара се е запалила задната част на колата, където обикновено се намира газовата инсталация, а след това пламъците са обхванали и камиона.
Гръцката полиция е поискала информация от българската фирма, собственик на камиона със седалище в София, относно превозвания товар. Украинският шофьор дава показания с помощта на официален преводач. Посоката на пътуване на камиона е била към Игуменица.























