България отбеляза 3:2 срещу Чехия в европейското по волейбол

1
Отборът ни продължава с две победи от два мача в група "Б" на европейското първенство Видео: NOVA

България победи трудно Чехия с 3:2 във втория си мач от европейското първенство по волейбол за мъже

Националният ни мъжки волейболен отбор, воден от Силвано Пранди, се наложи над домакина Чехия след обрат, информира Gong.

Двубоят започна отлично за България, като тимът ни даде само десет точки на съперника в първия гейм. Чехия обаче подобри представянето си и стигна до обрат. Домакините бяха дори близо до крайната победа, след като натрупаха солидна преднина в четвъртия гейм.

Силна серия от сервиз на Тодор Скримов обърна нещата в полза на националите ни и вкара мача в тайбрек. В него България показа повече класа и спечели частта с 15:11.

Така отборът ни продължава с две победи от два мача в група "Б" на европейското първенство.

Утре момчетата на Силвано Пранди срещат Италия, а нов успех ще гарантира класирането на 1/8-финалите.