Алпинист и скиор загинаха в Алпите
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

43-годишен немски алпинист е загинал тази сутрин в масива Монблан, след падане от много стръмен заснежен склон, съобщава АФП, цитирайки планинската спасителна служба.
Инцидентът е станал около 9:00 часа в участък на 3000 метра надморска височина, където мъжът се е катерил с въжета със своята 35-годишна съпруга. Жената, която също е с германска националност, е леко ранена в рамото и китката. Транспортирана е до болницата в Саланш, предава "Дарик Нюз".
Според екипа спасители двойката е имала опит в катеренето и е пребивавала в Шамони за сезона.
Днешният ден бе ужасен за Алпите, където загуби живота си и 48-годишен скиор в ски курорт в Изер.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра