Александър от Русе доведе до първата българска победа в НХЛ

0
Русенецът направи 35 спасявания за успеха на Ню Йорк Рейнджърс
Русенецът направи 35 спасявания за успеха на Ню Йорк Рейнджърс Снимка: Getty Images/Guliver

Роденият в Русе Александър Георгиев направи 35 спасявания за успеха на Ню Йорк Рейнджърс и така беше записана първата българска победа в НХЛ.

В предишните му два мача нюйоркчани записаха поражения от Минесота и Монреал. Крис Крийдър, Мика Зибанеджад и Пол Кери бяха точни за третия пореден успех на „рейнджърите“.

Зибанеджъд направи и една асистенция. Конър Макдейвид завърши с едно попадение и голово подаване за Едмънтън. Раян Нъджънт-Хопкинс също се разписа за Ойлърс, а Кем Талбът отрази 31 удара.

Едмънтън Ойлърс – НЮ ЙОРК РЕЙНДЖЪРС 2:3
(0:1, 2:2, 0:0)

ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ – Филаделфия Флайърс 7:6 след дузпи
(1:3, 2:1, 3:2, 0:0, 2:0)
* Стивън Стамкос вкара два гола, направи три асистенции и се разписа при дузпите за успеха на Тампа Бей. Виктор Хедман се отличи с две попадение и две асистенции. Дан Джирарди и Джей Ти Милър също се разписаха, а Брейдън Поинт вкара при дузпите. Никита Кучеров се завърна след лечение на контузия и направи три асистенции, а Андрей Василевски завърши с 37 спасявания. Иван Проворов завърши с попадение и две голови подавания за Филаделфия. Клод Жиру, Нолан Патрик и Якуб Ворачек се отличиха с по гол и асистенция за „летците“. Роберт Хаг също се разписа, а Петър Мразек отрази 29 удара.

ДАЛАС СТАРС – Сейнт Луис Блус 3:2 след прод.
(0:0, 1:1, 1:1, 1:0)
* Джейми Бен вкара 3:04 минути след началото на продължението за победата на Далас. Старс стигна до оувъртайма след изравнителен гол на Александър Радулов 2:56 минути преди финалната сирена. Тайлър Патрик също беше точен за тима от Тексас, а Бен Бишоп направи 35 спасявания. Джейдън Шварц и Иван Барбашев се разписаха за Сейнт Луис. Картър Хатън отрази 31 удара към вратата на „блусарите“, които записаха осма загуба в последните си девет мача.

Лос Анджелис Кингс – ЧИКАГО БЛЕКХОУКС 3:5
(0:1, 3:0, 0:4)
* Джонатат Тейвс вкара победния гол за Чикаго 1:58 минути преди края и чикаго спря серията си от седем поредни загуби като гост. Джордън Остърли, Артьом Анисимов, Вини Хиностроца и Патрик Кейн (на празна врата) също бяха точни за Блекхоукс, а Антон Форсберг направи 29 спасявания. Танър Пиърсън, Алек Мартинес и Алекс Айафало се разписаха за Лос Анджелис, а Джонатан Куик отрази 24 удара.

БОСТЪН БРУИНС – Монреал Канейдиънс 2:1 след прод.
(0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
* Брад Маршан беше точен 2:06 минути преди края на продължението за победата на Бостън след обрат. „Мечките“ стигнаха до оувъртайм, след като Джейк ДеБръск изравни 2:45 минути преди края на редовното време. Антон Худобин направи 27 спасявания, като допусна да бъде пробит само през първата третина при попадението на Брендън Галахър.

ПИТСБЪРГ ПИНГУИНС – Ню Йорк Айлъндърс 3:2 след прод.
(0:1, 1:0, 1:1, 1:0)
* Сидни Кросби се разписа 3:48 минути след началото на продължението и донесе победата на Питсбърг. Това беше 22-ия гол за сезона на капитана на „пингвините“, които спряха серията си от три поредни загуби. Патрик Хорнквист и Дерик Брасар също бяха точни, а Фил Кесъл завърши с две асистенции. Тристан Джари направи 25 спасявания. Брендън Дейвидсън и Андерс Лий се разписаха за Айлъндърс, а Кристофър Гибсън отрази 47 удара.

АРИЗОНА КОЙОТИС – Отава Сенатърс 2:1
(1:1, 1:0, 0:0)
* Анти Раанта направи 23 спасявания, а Аризона обърна Отава. Оливер Екман-Ларсон и Джордан Мартинук бяха точни за „койотите“. Жан-Габриел Пажо се разписа за Отава във втори пореден мач, а Майк Кондън отрази 25 удара. Това беше шеста загуба за „сенаторите“ в последните им седем мача.

ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС – Торонто Мейпъл Лийфс 5:2
(3:1, 2:1, 0:0)
* Евгени Кузнецов, Никълъс Бекстрьом и Джон Карлсън се отличиха с по един гол и две асистенции за успеха на Вашингтон. Александър Овечкин вкара 40-ия си гол за сезона, а Якуб Врана също се разписа за Кепитълс. Брейдън Холтби отрази 27 удара към вратата на тима от американската столица. Назим Кадри и Зак Хаймън бяха точни за Торонто, който претърпя трета поредна загуба.