5 навика, които ни разболяват

0
Навици, които ни помагат. Други, които ни вредят и искаме да се отървем от тях
Навици, които ни помагат. Други, които ни вредят и искаме да се отървем от тях

Навици, които ни помагат. Други, които ни вредят и искаме да се отървем от тях. Кои са всъщност някои от онези истински ''ритуали'', които изпълняваме, без понякога да осъзнаваме, че могат да повлияят толкова негативно на здравето ни:

1. Прекомерните емоциии - стресът, прекаленото вживяване в случващото се около нас и непрестанните опити да прoменим реалността оказват негативен ефект върху тялото ни. Не само че повлияват върху психическото ни здраве, но отслабват защитните сили на имунната система, което прави тялото ни податливо на различни заболявания. Специалистите съветват в случаите, когато усетим, че напрежението ни идва в повече, просто да потърсим време за почивка, защото само така ще задържим болестите далеч от себе си.

2. ''Гризането'' на ноктите - пряко свързан с първия вреден навик да се товарим с множество емоции, е и вторият. ''Гризането'' на ноктите вреди не само на външния ни вид, но е в състояние да ни донесе и множество здравословни терзания - под ноктите на ръцете гъмжи от болестотворни микроорганизми.

3. За всичко при лекаря - често в желанието ни да сме здрави прекаляваме с посещенията при личния лекар. Това не винаги е правилният избор. Най-обикновеният пример гласи, че ако човек, който просто не се е наспал добре, но реши, че е хванал грип, заставайки на опашката пред лекарския кабинет, е много вероятно наистина да се разболее. Така че трябва да се научим да разпознаваме сигналите на тялото си и да му даваме сами тoва, от което има нужда.

4. Физическото претоварване също не е полезно. Тренировките са съществен елемент от здравословния начин на живот, но те са полезни за тялото, когато са в разумна граница. Още повече, че голяма част от спортните съоръжения, дори и реномираните фитнес клубове, гъмжат от микроби, които при първото отслабване или изтощение на организма са готови да ни поразят и да ни разболеят.

5. Вярата в рекламите също трябва да е в умерени граници. Не бива да се втурваме към първия продукт, който ни обещава, че ще унищожи всички микроби и вируси у дома, а трябва да подхождаме с внимание и разум. Най-лъскавото и рекламираното невинаги е най-доброто. 

Източник: framar.bg
Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Календар - новини и събития

Виц на деня

За Великден ще ходите ли някъде?
- Моя е резервирал нощувки в Париж...
- Ние пък ще ходим във Велинград! Защо да бием толкова път за същите пари...?!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари