Русенки взеха вицешампионска титла по тенис на маса

0
Припомняме, че предстоят три дни на тениса на маса в Русе
Припомняме, че предстоят три дни на тениса на маса в Русе Видео: sktm-dunav

На 18 и 19 май в град Варна се изиграха финалните мачове от държавния отборен шампионат по тенис на маса за жени.

Домакин бе защитаващият титлата си “Комфорт” Варна. Съставът на варненки – Таня Асенова, Теодора Петкова и румънките Анамария Себе и Алина Захария.

За “ДунавРусе започнаха Сибел Алтънкая, Бобо Трифу и Михаела Димова.

В първия мач, треньорът Петър Петров “нацели” Сиби да започне срещу Себе. Двете са стари познайници – имат два сезона като съотборнички в турското първенство за отбора на Бурса. Драмата бе пълна – румънката спечели с 3:2 и 11:9 в последния гейм!

Бобо Трифу имаше нелеката задача да изравни резултата срещу Таня Асенова. Тя игра тактически правилно, стигна до 2:1 за нея и имаше 3 точки за спечелването на мача!!! Асенова показа характер и стигна до пълен обрат – 3:2 и “Комфорт” поведе с 2:0.

Михаела Димова загуби третата среща от изключително техничната бранителка Алина Захария.

В мача на двойки Алтънкая/Трифу поведоха с 2:0! В третия гейм имаха два мачбола! Румънския тандем Себе/Захария ги спаси, а оттам обърна и мача.

С тази победа варненки поведоха с 1:0 във финала.

На следващия ден, треньорското “надлъгване” продължи – Петър Петров започна с Бобо Трифу срещу Анамария Себе. Себе бе категорична -3:0.

Във втората среща Михаела Димова игра срещу Таня Асенова. Варненката започна агресивно и поведе с 2:0. Със смяна на тактиката и много борба Михаела изравни до 2:2. С петия гейм обаче Асенова тръгна с 5:0, Миша намали до 7:5, но това не бе достатъчно. 3:2 за Асенова.

Сибел Алтънкая победи категорично бранителката Захария с 3:0 и намали общия резултат на 2:1.

За съжаление и този път двойката на русенки Алтънкая/Трифу загуби от Себе/Захария с 3:1.

Резултата бе 3:1 за “Комфорт” и само победа ги делеше от защита на титлата. От Бобо Трифу зависеше дали ще остави “Дунав” в мача. Тя спечели първия гейм срещу Таня Асенова. Варненката обаче се успокои, заигра по-агресивно и спечели с 3:1.

Жените на “Дунав” загубиха този финал, но показаха добра игра през целия сезон и потенциал за напред!

Припомняме, че предстоят три дни на тениса на маса в Русе – на 26 май следобед ще се играе Б група мъже, където юношите на “Дунав” ще гонят първото място!

На 27 май ще се проведе любителския турнир.

На 28 май от 18:00 часа ще се играе финалната среща от мъжкия шампионат. “Дунав” спечели първия мач срещу “Боровец” Горна Оряховица и само една победа е нужна за дублирането на титлата от миналия сезон!