Пенчо Милков награди шампиони по вдигане на тежести

0

На 7 април в Москва Мей-Нгуен спечели титлата в категория до 45 кг, а Ангел Русев триумфира в категория до 55 кг

Кметът на Община Русе Пенчо Милков поздрави лично завоювалите златни медали от Европейското първенство за мъже и жени по вдигане на тежести Надежда-Мей Нгуен и Ангел Русев. Третият шампион - Стилян Гроздев, не успя да присъства на събитието, защото е на спортна подготовка за предстоящите състезания за покриване на олимпийска квота.

На 7 април в Москва Мей-Нгуен спечели титлата в категория до 45 кг, а Ангел Русев триумфира в категория до 55 кг с еврорекорд за юноши в изтласкването. Гроздев пребори конкуренцията в категория до 61 кг. И тримата състезатели са представители на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе с треньори Радослав и Кръстина Атанасови.

Със завоюването на три златни, един сребърен и един бронзов медал националният ни отбор по вдигане на тежести постави България начело в класирането по нации.

В подкрепа на състезателите кметът Пенчо Милков награди и тримата шампиони с парични премии и пожела още много поводи за гордост на младите момчета и момичета.