Враца се сдоби с най-модерното видеонаблюдение
- Редактор: Ралица Тодорoва
- Коментари: 0
Враца е първият град в България, който се сдоби с модерна система за видеонаблюдение.
Тя работи със самообучаващ се софтуер и регистрира всякакви нарушения, предаде Нова Телевизия.
Камерите са разположени на 13 възлови места и контролират всичко – от колите, които влизат и излизат в града, до движението на пешеходците.
Шофьорите смятат, че трябва да има по-строги санкции и за пешеходците.
Камерите обаче показват, че и общинските наредби, и законите не се спазва. Записани са нощни гонки и дрифтове, както неправилно паркиране.
Системата автоматично алармира, ако на улицата е паднал човек или се появи човек с маска на лицето. Може да покаже всеки детайл, тъй като позволява увеличение 300 пъти.
























Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...