Украинец остава в ареста за убийството в село Кичево

2
Прокуратурата разкри подробности за зверското престъпление в разсадника
Прокуратурата разкри подробности за зверското престъпление в разсадника Снимка: Dunavmost

Наемател е обвинен в планирано ликвидиране на наемодателя си

Варненският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение – "задържане под стража", на 36-годишен украински гражданин. Той е привлечен като обвиняем за предумишлено убийство на 50-годишен мъж, извършено по особено мъчителен и жесток начин, съобщиха от БТА.

Престъплението е извършено на 25 януари в землището на село Кичево, в района на местен разсадник. Жертвата е собственик на обекта, който украинецът е имал намерение да наеме. Според обвинението престъплението е било предварително планирано и организирано, а не е следствие от случаен конфликт.

Опит за прикриване на следите

Окръжният прокурор Красимир Конов разкри по време на брифинг, че са събрани данни за опит за заличаване на доказателствата. Тялото на жертвата е било умишлено укрито, а в разследването се наложи участие на екипи на пожарната, които са претърсили труднодостъпен кладенец с дълбочина 60 метра в търсене на улики.

"Наемателят е евентуалният извършител, като деянието е било планирано предварително", заяви директорът на ОДМВР – Варна старши комисар Красен Торимацов. Разследващите подчертават, че обвиняемият е бил единственият човек извън семейството на убития, който е разполагал с кода за достъп до имота.

Риск от бягство

Съдът прие аргументите на прокуратурата, че съществува реална опасност чужденецът да се укрие, ако му бъде наложена по-лека мярка. Обвиняемият е постоянно пребиваващ в България, но в момента е без работа и разполага с възможност за свободно придвижване в рамките на Европейския съюз.

За подобно тежко престъпление законът предвижда наказание от 15 до 20 години лишаване от свобода, доживотен затвор или доживотен затвор без замяна. Решението на съда не е окончателно и подлежи на обжалване пред Апелативен съдВарна.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Семеен скандал.

Жената крещи:

– Господи, защо не ме прибереш?

Мъжът:

– Господ да не е луд като мене, ма...

Нови коментари