Създадоха специални стаи за дрогиране
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

В Ирландия са решили да използват нетрадиционни методи в борбата с наркоманията и зачестилите смъртни случаи от предозиране.
В страната ще бъдат открити специални стаи, където наркоманите ще могат да се инжектират с дрогата под наблюдението на лекари, пише nbox.bg
„Според сдържаните ни изчисления, такива стаи за инжектиране на наркотични вещества ще бъдат посещавани от около четиристотин души, страдащи от тази зависимост. Това е по груби сметки. Броят на участниците в проекта може да нарасне до няколко хиляди, тъй като в Дъблин публичната вътрешна употреба на наркотици е много сериозен проблем”, цитира думите на шефа на проекта Тони Дафин телевизия Sky News.
В момента в света съществуват 90 стаи за инжектиране на наркотици, където медици контролират приемането им. Статистиката сочи, че в нито една от тях не са регистрирани случаи на предозиране с летален изход.
























Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Вежди Рашидов: По-възрастните трябва да приемат смяната на...
Домът на Куюмджиян пази блясъка на "Малката Виена"