Съдът остави в ареста 17-годишен побойник от Русе
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 19

Русенският окръжен съд потвърди решението на Районния съд и остави за постоянно в ареста 17-годишния ученик Даниел Г., който преби заедно с още двама младежи 16-годишно момче пред мола в Русе, предаде БГНЕС.
Защитата на ученика от Професионалната гимназия по електротехника обжалва, като настояваше младежът да бъде освободен.
Според адвоката на Даниел не може да се говори за тежко престъпление, а и оставането му в ареста би провалило учебната година. Самият ученик се извини за постъпката и и помоли да бъде освободен, за да продължи обучението си. Окръжна прокуратура на свой ред подкрепи решението на Районния съд, тъй като става дума за „безпричинен, немотивиран, агресивен и жесток побой“. Деянието е с висока степен на обществена опасност, каза прокурорът.
Окръжният съд остави за постоянно в ареста ученика, като решението е окончателно и не подлежи на обжалване.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра