Русенец извади богоявленския кръст в Истанбул
- Редактор: Мария Попова
- Коментари: 0
Българин извади богоявленския кръст от залива Златния рог в Истанбул.
Кръстът беше хвърлен в морето от Вселенския патриарх Вартоломей Първи след литургия в църквата “Свети Георги”. Късметът да го извади се падна на Тодор Пасев.
Когато занесе светинята на патриарха, той получи от него златна верижка с кръстче.
Българинът, който живее в Париж, сподели, че и друг път е вадил кръста.
Тогава бил 18-годишен и годината била за него успешна и щастлива. Пасев се надява и тази година да бъде такава.
























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%