Повече свобода за ваксинираните и все повече ограничения за останалите в Германия
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Отделни провинции въвеждат 2G модела – ресторантьорите може да решат да допускат само ваксинирани и преболедували
В Германия има все повече ограничения за неваксинираните и все повече свобода за имунизираните срещу COVID-19 и преболедувалите вируса.
Продължава обаче да има разминавания в стратегиите на отделните провинции, но една не малка част от тях решиха да приемат така наречения 2G модел. Това означава, че на обществени места като ресторанти и кина например собствениците имат властта да решат да допускат само ваксинирани и преболедували, а останалите да останат пред вратата, дори и с негативен тест, информира bTV.
Изключения от правилата има за деца под 12 години и хора, които по медицински причини не могат да се ваксинират.
И още една промяна влизаща в сила от 11 октомври в Германия – тестовете за Корона вирус стават платени.






















Моторист загина на булевард „България“
Проблемът с нощните пеперуди в Русе поражда караници между...
Моторист загина на булевард „България“
Започнаха преговори между Иран и САЩ в Швейцария
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия