Потвърдиха присъда на полицейски шеф в Русе
- Редактор: Кристиян Великов
- Коментари: 0

Бивш полицейски шеф в Русе бeше осъден на 3 месеца затвор условно с 3-годишен изпитателен срок за покровителство с фалшив фиш на шофьорка. Окръжният съд потвърди присъдата на ексначалника на първо РУ "Полиция" Иван Гецов, който склонил негов подчинен служител да състави документ с невярно съдържание. Магистратите му забраниха и да заема държавна и обществена длъжност за 3 г. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване, съобщава.
Случаят е от 20 май 2013 г., когато полицай в екипа на общинския "паяк" засича неправилно паркиран автомобил "Опел Астра". Шофьорката му била наблизо и вместо да плати 20 лв., за да не й приберат колата, потеглила рязко и минала на червен светофар.
За нарушенията трябвало да й съставят два акта за неизпълнение на полицейско разпореждане и преминаване на забранен сигнал по ул. "Неофит Бозвели". Жената обаче наела адвокат, който уговорил полицейския началник да й напишат само фиш за неправилно паркиране. Иван Гецов наредил на униформения служител да го направи, но шефът на охранителна полиция Явор Иванов написал докладна записка до директора на ОДМВР и случаят стигнал до съда.
40 лв. е глобата за неправилно паркиран автомобил в зоната за кратковременен престой в Русе. Ако шофьорът е наблизо и плати веднага, сакнцията е наполовина.
























Общинският съвет одобри покупката на ТИР-паркинга за 10...
Общинският съвет одобри покупката на ТИР-паркинга за 10...
DARA: Подкрепата ме накара да остана в битката за...
Разкриха кои са мъртвите мъже в хижа "Петрохан"
Общинският съвет одобри покупката на ТИР-паркинга за 10...