Остават в сила ограниченията за дивото къмпингуване
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Ограниченията бяха въведени преди година с промени в Закона за устройството на Черноморското крайбрежие
Конституционният съд остави в сила ограниченията за дивото къмпингуване, които бяха въведени преди година с промени в Закона за устройството на Черноморското крайбрежие, предаде NOVA.
Разпоредбите бяха атакувани от предишния омбудсман Мая Манолова.
С промените се въвежда ограничителен режим за поставяне на палатки, кемпери и каравани в крайбрежните зони. Условията и редът за къмпингуване трябваше да бъдат посочени в наредба, но тя все още не е готова. Така дивите къмпингари няма да знаят как да летуват на морето, без да нарушат правилата. Заради това се отлагат и глобите, които иначе варират от 500 до 3000 лева.






















Моторист загина на булевард „България“
Проблемът с нощните пеперуди в Русе поражда караници между...
Моторист загина на булевард „България“
Започнаха преговори между Иран и САЩ в Швейцария
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия