Обрат по делото „Дебора” - Пускат Георги Георгиев на свобода срещу 25 хиляди лева

0
Районният съд в Пловдив взе решение заради влошеното здравословно състояние на подсъдимия по делото "Дебора"
Районният съд в Пловдив взе решение заради влошеното здравословно състояние на подсъдимия по делото "Дебора" Видео: NOVA

Районният съд в Пловдив взе решение заради влошеното здравословно състояние на подсъдимия по делото "Дебора"

Районният съд в Пловдив пуска на свобода обвиняемия Георги Георгиев срещу парична гаранция от 25 000 лева. Мотивите са влошеното здравословно състояние на подсъдимия, съобщи БГНЕС.

Решението може да се обжалва пред Окръжния съд. В предходни заседания на Георги беше постановявана по-лека мярка на първа инстанция, но впоследствие окръжните съдии в Пловдив отново го връщаха в ареста.

Здравословни проблеми на подсъдимия

Подсъдимият обяви гладна стачка в ареста преди няколко седмици. Стана ясно, че той е претърпял една операция и му предстои следваща на 22 юли.

Медицинската експертиза, която беше поискана от защитата на Георги Георгиев, все още не е готова.

Днешното заседание

Днес по делото в Пловдив трябваше да има разпити на седем свидетели, които обаче не присъстваха в съдебната зала. Потърпевшата Дебора Михайлова също не дойде.

Контекст на случая

След две седмици изтичат две години от задържането на Георги Георгиев през лятото на 2023 година в Стара Загора. Тогава му бяха повдигнати обвинения, че е упражнил особена жестокост като е нарязал с макетно ножче бившата си приятелка Дебора Михайлова.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари