Небрежност предизвика два пожара в Русенско
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Огнеборците осигуриха и безопасността на футболния мач на Градския стадион в Русе
Три сигнала са вдигнали на крак екипите на регионалната дирекция на пожарната в Русенско през изминалото денонощие, като огнеборците са гасили два пожара във вилен имот и сухи треви, предизвикани от човешка грешка, и са охранявали спортно събитие в областния град.
Горяща постройка в Русе
В следобедните часове между 14:10 и 15:05 часа служители от Първа РСПБЗН - Русе са реагирали на сигнал за пожар на улица „Славяни“ в града. При пристигането на място спасителните екипи са установили, че гори изоставена паянтова постройка, разположена в необработваем вилен имот.
Огнеборците бързо са локализирали и потушили пламъците, които са успели да засегнат площ от около 20 квадратни метра.
По първоначални данни най-вероятната причина за възникването на пожара е небрежност при боравене с открит огън, съобщават от пресцентъра на институцията.
Дежурство на стадиона
По-късно вечерта екип на Втора РСПБЗН - Русе е бил ангажиран с превантивни охранителни дейности. Пожарникарите са осигурявали безопасността на зрителите и състезателите по време на футболна среща, проведена на Градския стадион в дунавския град.
По време на дежурството не са регистрирани произшествия или инциденти, уточняват от ведомството.
Запалени отпадъци край Ценово
Третото излизане на дежурните екипи е регистрирано между 20:53 и 22:10 часа. Сигналът е наложил намесата на служители от РСПБЗН - Бяла заради запалени отпадъци в местността „Старите рибарници“ в землището на село Ценово.
Пламъците са обхванали площ от едва 4 квадратни метра и са били ликвидирани своевременно от изпратените на място специалисти, преди да нанесат сериозни екологични или материални щети. Според огнеборците и в този случай причината за инцидента е идентична – проявена небрежност при боравене с открит огън.





















