Левски аут от Лига Европа!

0
„Левски” стана вторият отпаднал български отбор след „Берое”, които не успяха да прескочат финландския ХИК

"Левски” напуска безславно Лига Европа.

„Сините” завършиха наравно 1:1 със словенския „Марибор” в среща-реванш от втория квалификационен кръг на турнира. В първия двубой двата тима не успяха да си вкарат, завършвайки 0:0. Голът на чужд терен класира „Марибор” в следващата фаза на Лига Европа.

„Сините” първи стигнаха до гол в 22-та минута, когато Франсис Нар нахлу в наказателното поле на гостите и вкара топката с прецизен удар. В 30-та минута „Марибор” получи дузпа, след като Пиргов събори брутално Новакович. Вратарят на „Левски” Боян Йоргачевич обаче спаси удара на капитана на гостите Таварес.

Всичко се развиваше прекрасно за „Левски” до 68-та минута, когато Таварес изравни. До края на срещата „сините” не успяха да вкарат гол, въпреки че създадоха доста положение.

Така „Левски” стана втория български отбор, който отпада от Лига Европа след „Берое”, които не успяха да прескочат финландския ХИК (Хелзинки).

Източник: Мениджър

Навън е такова време, че излизаш по тениска, срещаш някой с пуловер и се чудиш: кой от вас е идиот!?