Дунав понесе тежка загуба от Левски

0
След този мач „драконите” останаха на 12-то място във временното класиране с актив от 14 точки Видео: GONG.bg

„Дунав” загуби с 0:3 гостуването си на „Левски” от 17-ия кръг на Първа професионална лига.

Трите гола на стадион „Георги Аспарухов” паднаха през първото полувреме на срещата. Наставникът на русенци Людмил Киров бе направил две промени в състава си в сравнение с последния шампионатен мач срещу ЦСКА – вратарят Филип Димитров и нападателят Исмаил Иса започнаха срещата на местата на Станислав Антонов и Ахмед Ахмедов. След този мач „драконите” останаха на 12-то място във временното класиране с актив от 14 точки.

До 20-та минута двубоят вървеше равностойно, като пред двете врати липсваха голови положения. „Левски” поведе в резултата с първата си голова възможност. Жерсон Кабрал получи топката вляво, влезе в наказателното поле, шутира силно и топката премина под ръцете на вратаря Филип Димитров и посети мрежата му – 1:0.

Три минути по-късно след изпълнение на корнер отдясно на вратата на „Дунав”, топката стигна до Станислав Костов, той стреля с левия крак, но тя премина встрани от вратата на „драконите”.

В 28-та минута домакините удвоиха резултата. Христо Попадийн фаулира Габриел Обертан в наказателното поле и съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа. Зад топката застана Кабрал и я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на „Дунав” – 2:0.

В 30-та минута Божидар Васев центрира опасно отляво по атаката на русенци, но вратарят на „сините” Божидар Митрев следеше полета и и я изби в корнер.

Осем минути по-късно резултатът стана класически – Габриел Обертан проби отляво, центрира остро успоредно на голлинията, където Костов отблизо я изпрати във вратата на Димитров – 3:0.

През второто полувреме играчите на Людмил Киров започнаха по-добре, като в 56-та минута Светослав Ковачев шутира много силно от границата на наказателното поле, но топката срещна главата на Давид Яблонски и излезе в аут.

След час игра Кабрал получи топката пред наказателното поле на „Дунав”, влезе в него, шутира силно, но стражът на „драконите” показа класа и улови топката. В 63-та минута Красимир Станоев пусна прекрасен дълъг пас наляво към Васев, той мигновено центрира, Исмаил Иса протегна крака си във вратарското поле на Митрев, но топката не намери очертанията на вратата на „Левски”.

Малко след това Людмил Киров извърши две промени в състава си – терена напуснаха Христо Попадийн и Борислав Балджийски, а на техните места влязоха Бранимир Костадинов и Ахмед Ахмедов. В 75-та минута „драконите” сътвориха много хубава контраатака, която отново не завърши с попадение. Божидар Васев ценрира отляво в наказателното поле, центрира остро, Ахмедов свали топката на Иван Коконов, но ударът му излезе в аут.

Минута по-късно Давиде Мариани изскочи сам сам срещу Филип Димитров и го прехвърли технично, но топката мина на сантиметри от вратата на „Дунав”. Две минути преди края на редовното време капитанът на домакините Иван Горанов стреля силно от малък ъгъл, но Филип Димитров изби майсторски в корнер.

В следващия 18-ти кръг на Първа професионална лига „Дунав” приема „Славия”. Двубоят на Градския стадион в Русе е на 6 декември, четвъртък от 15.00 часа.

Левски”:

21. Божидар Митрев, 6. Ивайло Найденов, 28. Давид Яблонски, 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов (к), 11. Антони Белмонт, 8. Давиде Мариани, 26. Жерсон Кабрал (70 – 77. Илия Юруков), 32. Габриел Обертан (84 – 99. Станислав Иванов), 7. Паулиньо, 29. Станислав Костов (85 – 10. Ривалдиньо).

Старши треньор: Славиша Стоянович

Дунав”:

12. Филип Димитров, 4. Петър Патев, 16 Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 14. Божидар Васев, 31. Красимир Станоев, 83. Христо Попадийн 63 – 77. Бранимир Костадинов), 17. Иван Коконов, 25. Борислав Балджийски (63 – 9. Ахмед Ахмедов), 98. Светослав Ковачев, 22. Исмаил Иса.

Старши треньор: Людмил Киров

Голмайстори: 1:0 Жерсон Кабрал (21); 2:0 Жерсон Кабрал (28-дузпа); 3:0 Станислав Костов (38);

Жълти картони: Давид Яблонски („Левски”); Мартин Ковачев („Дунав”);

Главен съдия: Драгомир Драганов (Варна);