Глобяват оператор на летището заради унижениe над пътничка
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0

Управителят на "Голдеър Хендлинг България" е получил предупреждение за отнемане на лиценза при следващ инцидент
Министърът на транспорта Гроздан Караджов предприе санкции срещу наземния оператор "Голдеър Хендлинг България", след като представител на компанията се държал грубо с пътничка на авиокомпанията "Райън еър" на летище София. Инцидентът е станал в рамките на вчерашния ден и е предизвикал сериозно обществено недоволство.
В официална позиция, разпространена чрез Българската телеграфна агенция (БГНЕС), министър Караджов заявява: "Изключително възмутен съм от безобразното държание на служителя на наземния оператор при вчерашния скандал с багаж на пътничка. Вместо да положи усилия за намаляване на напрежението, той допринася за ескалация на емоциите и се държи грубо с нея."
По думите му, още преди обяд днес Главна дирекция "Гражданска въздухоплавателна администрация" е започнала разследване, като са прегледани записите от камерите на терминала и са проведени разговори със свидетели и представители на Гранична полиция.
"Всички са единодушни, че наземният оператор не е изпълнил задълженията си с изискуемото ниво", се посочва още в позицията.
В резултат от проверката управителят на "Голдеър Хендлинг България" е бил извикан в Гражданската въздухоплавателна администрация, където му е наложена най-високата предвидена глоба и устно предупреждение за отнемане на лиценза при следващ подобен случай.
Министър Караджов подчертава, че пътниците имат права, които трябва да бъдат спазвани, независимо от ситуацията: "Дори да има нарушения, има ред, по който те се констатират. И никой няма право да се гаври по този начин с достойнството на хората!"
Инцидентът се случва в най-натоварения летен сезон и поражда сериозни въпроси относно нивото на обслужване и професионализма на наземните оператори на най-голямото летище в страната.























