Германия се измъкна след гол в 95-ата минута!

1
Шампионът от 2014 година измъчено победи Швеция с 2:1
Шампионът от 2014 година измъчено победи Швеция с 2:1 Снимка: Reuters

Националният отбор на Германия постигна много важна победа в груповата фаза на Световното първенство по футбол 2018.

Шампионът от 2014 година измъчено победи Швеция с 2:1, като герой за тима на Йоахим Льов стана Тони Кроос.

Още в средата на първата част Олаф Тойвонен откри след чудесен извеждащ пас, който той пое и прехвърли елегантно Нойер - 0:1.Последваха силни минути за "маншафта" до почивката, но без успех. След паузата на терена се появи Марио Гомес и още в 48', макар и с малка доза късмет, Марко Ройс изравни. Това даде надежди на германците, които започнаха натиска си още от 50'.

В крайна сметка трябваше да изчакат до продълженията на срещата, когато Тони Кроос, който изигра уникален мач за тима си, изпълни добре свободен удар и донесе победата на своя тим.