Феномен в Доспат
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Целия общински съвет в Доспат ще е от една политическа сила ПП ГЕРБ.
В местния парламент влиза цялата листа от 13 души.
За кмет на общината е избран Елин Радев от същата политическа сила. Така през следващите 4 години ОбС-Доспат, вместо с 13 души ще функционира с 12, обясни председателят на местната ОИК Емил Пържанов.
Според броя на гласувалите и отпадане на недействителните бюлетини ОИК изчислила, че за влизане в местния парламент са нужни 314 гласа.
За ГЕРБ са гласували 3 404 избиратели. Втора сила е ДПС с 6.76 % с 276 гласа, които не стигат за съветник.
Трета е БСП с 224 гласа.
В Доспат и постижението на кмета Радев също е уникален за България. За него са гласували 86.78%.























Системно източване превръща езерото Текето в блато
Протестиращи в Николово: Става въпрос за живота на деца
19-годишна шофьорка блъсна жена в село Пиргово
Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"
Моторист загина на булевард „България“