Русенец спечели два медала по спортна гимнастика в Турция

0

Йордан Александров участва в общо пет финала в Мерсин, записа още две четвърти и едно пето място.

Голям успех постигнаха българските състезатели по спортна гимнастика на турнира от Световната купа в турския град Мерсин.

24-годишният русенец Йордан Александров от клуб "Акро" /Русе/ завоюва два бронзови медала - на успоредка и на висилка. И на двата уреда пред него се наредиха представители на Турция. В Мерсин Данчо, който едва 7-годишен се мести със семейството си в САЩ, намери място сред най-добрите осем състезатели на общо пет уреда. Във финалите на земя и прескок той се класира на четвърто място, а на халки зае петата позиция.

Дейвид Хъдълстоун от софийския клуб "Ели-Гаш" е сребърен медалист на прескок. Бащата на Дейвид е американец, а майка му българка.

Третият български гимнастик на Световната купа в Мерсин - Мартин Мишев, се класира четвърти във финала на халки. Мартин е състезател на "Пирин 2011" /Благоевград/.

В профила си във Фейсбук Йордан Александров благодари на всички за подкрепата, споделяйки, че това са първите му медали от турнир за Световната купа.

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!