Ивет Лалова е осма във финала на 200 метра

0
Това бе втори олимпийски финал на 200 метра за Ивет
Това бе втори олимпийски финал на 200 метра за Ивет Снимка: Gulliver/GettyImages

Лекоатлетката ни Ивет Лалова-Колио остана на 8-о място във финала на 200 метра при жените на олимпийския турнир по лека атлетика в Рио де Жанейро, съобщи Гонг.

Чаровната ни представителка, за която това бе последно участие на Олимпийски игри, даде време от 22.69 секунди, което я остави на последната позиция.

32-годишната ни спринтьорка започна добре, като се конкурираше до последно с Дийджа Стиънс за 7-о място. В последствие обаче лекоатлетката на САЩ мина финалната линия преди нея и така завърши позиция напред.

Това бе втори олимпийски финал на 200 метра за Ивет, която преди 12 години на Игрите в Атина (през 2004-та) завърши на 5-то място.

Олимпийската титла спечели състезателката на Ямайка Илейн Томпсън с време 21.79 секунди. Сребърният медал остана за Дафне Схипърс от Холандия (21.88 секунди), а на третото място финишира американката Тори Боуи с 22.15 секунди.

Припомняме, че преди броени дни Томпсън триумфира и на късия спринт на 100 метра.

Източник: GONG.bg