“Дунав” падна от “Черно море”

0
Русенци остават на 12-то място във временното класиране с 11 точки
Русенци остават на 12-то място във временното класиране с 11 точки Снимка: ПФК "Черно море"

“Дунав” загуби гостуването си на “Черно море” с 2:3 в откриващия мач на 13-ия кръг в Първа професионална лига.

Русенци остават на 12-то място във временното класиране с 11 точки.

Старши треньорът на “драконите” Людмил Киров бе направил само една промяна в стартовия си състав в сравнение с последния шампионатен мач – победата с 1:0 над “Локомотив” (Пловдив) в Русе. Исмаил Иса започна вместо Мухамаду Ндиайе.

Двубоят започна страхотно за “Дунав”! Още във втората минута, Иса бе намерен вляво по атаката на драконите, напредна и центрира с десния крак, а централният защитник на домакините Илиас Хасани засече по неспасяем начин топката в собствената си врата – 0:1.

Три минути по-късно вратарят Филип Димитров спаси коварен удар с глава на Радослав Василев. В 9-та минута домакините изравниха резултата. След центриране отдясно, топката стигна до Мартин Минчев, младокът стреля отблизо, топката срещна десния стълб на вратата на “драконите”, след това попадна в Георги Илиев, който не сгреши -1:1.

Постепенно домакините започнаха да контролират играта и стигнаха до пълен обрат в 32-та минута. След късо изпълнение на корнер отляво на вратата на “Дунав”, Минчев засече топката на далечната греда, Филип Димитров успя да избие прехвърлящия му удар, но топката попадна в Мирослав Енчев, който от близо 2 метра изпрати топката в опразнената врата – 2:1.

Второто полувреме започна с нова възможност за домакините. Георги Илиев изведе Мартин Минчев в наказателното поле на “Дунав”, нападателят на “моряците” стреля силно, но топката премина над вратата.

В 54-та минута Людмил Киров извърши първата си смяна – Александър Александров замени Иван Коконов. След час игра именно крилото на “драконите” стреля силно от пряк свободен удар, но топката срещна левия стълб на вратата на Благой Макенджиев. Малко след това на терена се появи Мухамаду Ндиайе вместо Светослав Ковачев.

В 71-та минута халфът на домакините Васил Панайотов шутира от границата на наказателното поле и топката срещна напречната греда на вратата на “Дунав”. В ответната атака Ндиайе получи подаване от Иса, но ударът му не намери очертанията на вратата на домакините.

В 78-та минута играчите на Людмил Киров изравниха резултата. Преслав Петров намери вляво Мухамаду Ндиайе, той центрира в наказателното поле на “моряците” където Ахмед Ахмедов свали топката на Исмаил Иса и той отблизо не сбърка – 2:2!

Три минути след попадението Людмил Киров извърши и последната си смяна в мача – Петър Патев влезе на мястото на Ахмед Ахмедов.

В 82-та минута играчите на “Черно море “ стигнаха до победния си гол. Георги Илиев изпълни неспасяемо пряк свободен удар отдясно на Филип Димитров, изпращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата му за 3:2.В следващия кръг “Дунав” приема “Витоша” (Бистрица) на Градския стадион в Русе. Срещата е в събота, 3 ноември от 12.30 часа.

“Черно море”:

88. Благой Макенджиев, 33. Мирослав Енчев, 70. Пламен Димов, 23. Илиас Хасани, 41. Юго Кононго, 38. Аристоте Ндонгала (70`- 9. Мехди Фенуш), 71. Васил Панайотов, 21. Георги Илиев (к), 16. Петър Витанов, 90. Мартин Минчев (85`- 7. Ериксон Андраде), 10. Радослав Василев (73`- 14. Георги Божилов).Старши треньор: Илиан Илиев

“Дунав”:

12. Филип Димитров, 24. Преслав Петров, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 77. Бранимир Костадинов, 31. Красимир Станоев, 83. Христо Попадийн, 17. Иван Коконов (54`- 7. Александър Александров), 98. Светослав Ковачев (61`- 27. Мухамаду Ндиайе), 22. Исмаел Иса, 9. Ахмед Ахмедов (81`- 4. Петър Патев).Старши треньор: Людмил Киров

Голмайстори: 0:1 Илиас Хасани (2-автогол); 1:1 Георги Илиев (5); 2:1 Мирослав Енчев (32); 2:2 Исмаил Иса (78); 3:2 Георги Илиев (82);

Жълти картони: Юго Кононго, Васил Панайотов (“Черно море”); Александър Александров, Преслав Петров, Христо Попадийн, Мартин Ковачев (“Дунав”);

Главен съдия: Петър Костадинов (Добрич)