1
"Лъвиците" се класираха за четвъртфинал на европейското първенство
"Лъвиците" се класираха за четвъртфинал на европейското първенство Снимка: CEV

Националният отбор се класира за четвъртфинал на европейското първенство.

Женският национален отбор по волейбол отново е в топ 8 на Европа! "Лъвиците" се класираха за четвъртфинал на европейското първенство, след като победиха Азербайджан с 3:0 (25:12, 25:16, 25:23).

За последно националният ни тим стана осми на шампионата в Полша през 2009 г. На последното европейско първенство "лъвиците" останаха девети.

Мачът се изигра в Будапеща, Унгария, а момичетата на Иван Петков нямаха особени проблеми срещу непретенциозния тим на Азербайджан. В първите два гейма българките бяха безапелационни и не оставиха шанс на съперниците.

Третата част беше по-оспорвана, но в край все пак "лъвиците" надделяха. Битката се водеше до 22:22, когато българките дръпнаха напред в резултата и не допуснаха изненада.

Най-резултатна за родния тим беше Нася Димитрова с 14 точки. Гергана Димитрова добави 12, а Елица Василева - 11.

На четвъртфинал българките ще се изправят срещу актуалните шампионки на Европа и на света - Сърбия. Мачът ще се изиграе в сряда (4 септември), а за целта "лъвиците" трябва да се върнат в Анкара.