България поведе на Чехия с 1:0

0
Футболист на Дунав вкара гол с глава

България поведе на Чехия като гост с гол с глава на футболиста на Дунав Русе Исмаил Иса в третата минута след центриране на капитана Ивелин Попов.

Националните отбори на Чехия и България играят при резултат 0:1 в европейската квалификация за Евро 2020 на "Дженерали Арена" в Прага.

Исмаил Иса беше точен в третата минута с глава. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на Ленарт Йохансон, а около 13 000 фенове подкрепят домакините. Голяма агитка от почти 1000 фенове пък дере гърла за "лъвовете".

Родният тим излезе за първи път от много дълги години в официален мач с представители на цели седем клуба от Първа лига. Селекционерът на "трикольорите" Красимир Балъков, който дебютира тази вечер заложи на играчи на седем от 14-те футболни отбора в елита на България. Представители на Левски(Николай Михайлов), Лудогорец (Антон Недялков), ЦСКА-София (Кристиян Малинов), Ботев Пловдив (Тодор Неделев и Кристиян Димитров), Черно море(Мартин Минчев), Етър (Георги Сърмов) и Дунав (Исмаил Иса) стартираха от първата минута. Останалите трима футболисти бяха капитанът Ивелин Попов(Ростов), Страхил Попов (Касъмпаша) и Васил Божиков - Слован (Братислава).

Специалистът заложи на 4-3-3, както и на няколко пълни дебютанти - Кристиян Димитров и Исмаил Иса, който има един мач в неофициалната проверка с Румъния през февруари 2015 година. Младият Мартин Минчев пък за първи път стартира сред титулярите за "трикольорите". Опитният Георги Сърмов излезе титуляр за първи път от септември 2011 година, когато игра срещу Швейцария (1:3) в Базел. Досегашният капитан на Етър не бе играл за "лъвовете" от март 2013 година, когато влезе резерва при разгрома с 6:0 над Малта.