Септември прегази Дунав по пътя към Европа

0
"Драконите" отстъпиха пред софиянци на Градския стадион в Русе
"Драконите" отстъпиха пред софиянци на Градския стадион в Русе Видео: Dailymotion

Отборът на Септември ще се бори за място в Европа, след като победи с 2:0 Дунав в Русе в мач от третия кръг на Група “Б” на втората осмица на родния шампионат.

Успехът също така означава, че столичани ще са част от родния елит и през следващия сезон. Играчите на Николай Митов стигнаха до успеха с попадения през първата част, като точен бе Крис Гади, а Михаил Милчев си отбеляза автогол.

Наставникът на гостите нямаше кадрови проблеми и разчиташе на всичко най-добро. На вратата бе Янко Героегиев, а в защита Фабиньо, Васил Добрев, Елтон дос Рейс и Иван Стоянов. В халфовата линия действаха Георги Стоичков, Иван Тилев и капитанът Борис Галчев. По двете крила Асен Чандъров и Крис Гади, а на върха на атаката - Мирослав Будинов.

Треньорът на домакините Малин Орачев пък заложи под рамките на вратата на Мартин Луков. Пред него действаха Христо Попадийн отдясно, Божидар Васев отляво и Михаил Милчев и Петър Патев като централни защитници. В халфовата линия капитанът Диян Димов си пратнира с Красимир Станоев. По крилата пък бяха Мухамаду Мустава и Бирсент Карагарен, а зад нападателя Исмаил Иса действаше Васил Шопов.

Резултатът бе открит в 15-ата минута на срещата. Тогава при първата си опасна атака гостите стигнаха до попадение. Двойно подаване между Борис Галчев и Крис Гади изведе последния на чиста позиция и с премерен удар прониза Мартин Луков. Скоро тимът от София удвои преднината си. Мирослав Будинов открадна една топка от Петър Патев в наказателното поле. Последва опит за подаване, който бе засечен от Михаил Милчев в собствената му врата.

В следващите минути преди почивката "драконите" имаха две възможности да намалят резултата. Първо Исмаил Иса не успя да засече топката във вратата, след като получи отлично центриране на Божидар Васев, а след това Насим Зитоуни удари гредата с бомбен шут от близо 30 метра.

През втората част на срещата темпото значително спадна и опасните ситуации пред двете врати станаха по-малко. Гостите действаха спокойно в защита и не позволиха на русенци да организират почти нищо опасно пред Янко Георгиев. Напротив, тимът от София можеше да стигне дори и до трето попадение в края на мача, когато Луков отрази силен удар на Ишмаел Байду.

Източник: sportal.bg