"Железничарите" пречупиха Калиакра - Каварна

0
Русенци наложиха агресивен, атакуващ стил на игра

Локомотив (Русе) стигна до драматична победа с 1:0 срещу Калиакра (Каварна) в среща от XX-ия кръг на Североизточната трета лига, играна в Сливо поле.

В герой за „железничарите“ се превърна капитанът Живко Парашкевов, който вкара единствения гол в 92-ата минута на двубоя.

Русенци наложиха агресивен, атакуващ стил на игра още от началото на мача и поддържаха високо темпо до самия му край. Отличният в този мач вратар на гостите имаше решителни намеси и изварди поне дузина удари при опасни положения. Веднъж и гредата му помогна да опази мрежата си суха.

Най-накрая каварненската крепост рухна под мощния финален щурм на „железничарите“. В 92-ата минута вратарят на „Калиакра“ отново се прояви и отрази шут на Мартин Недков. Топката обаче попадна у капитана на „Локомотив“ Живко Парашкевов, който прояви хладнокръвие и с точен удар донесе крайния успех на „червено-черните“.

Изпуснахме много положения. Доволен съм от играта и от старанието на нашия отбор. Усилията ни в крайна сметка бяха възнаградени и стигнахме до заслужена победа, сподели след края на мача старши треньорът на русенските „железничари“ Ивайло Кирилов.

В програмата предстоят две поредни гостувания за Локо (Русе). В сряда, 14 март, предстоят срещите от отложения XIX кръг и отборът ще гостува в Хитрино, а в неделя, 18 март, „червено-черните“ излизат в Суворово срещу местния тим.

С победата си срещу „Калиакра“ „железничарите“ се утвърдиха на четвъртото място във временното класиране и събраха актив от 29 точки. Каварненци остават пети с 25 точки.

Съставът на Локо (Русе): Радосвет Христов, Владимир Перчемлиев (85′ – Ивайло Иванов), Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Живко Парашкевов /капитан/, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Рачев (60′ – Валентин Валентинов), Мартин Недков. Динко Станчев.

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!