„Железничарите“ прегазиха Калиакра

0
Мачът, игран на изкуствения терен на спортен комплекс „Дунав“, премина при подчертаното надмощие на домакините

Локомотив (Русе) победи с 3:0 Калиакра (Каварна) в среща от междинния XXIV кръг на първенството в Североизточната трета лига.

Огнян Брайнов и Динко Станчев дадоха аванс на „железничарите“ преди почивката, а юношата Даниел Костадинов сложи точка на спора с хубав гол през второто полувреме.

Мачът, игран на изкуствения терен на спортен комплекс „Дунав“, премина при подчертаното надмощие на домакините. Още в 15-ата минута капитанът Огнян Брайнов вкара директно от фал, след като майсторски прехвърли стената на каварненци.

В 42-ата минута при мощен пробив отдясно Динко Станчев отправи плътен удар по земята и с добавка в гредата топката посети за втори път мрежата на гостите.

В 55-ата минута юношата на Локо (Русе) Даниел Костадинов вкара първия си гол за представителния отбор на „железничарите“ с красив параболичен удар от далеч. Малко по-късно след мощен шут на Мартин Недков топката разтресе страховито гредата на вратата на „Калиакра“.

Каварненци, които дойдоха в Русе след изразителна победа със 7:2 над „Волов“ в предния кръг, имаха две по-сериозни положения за гол. С авторитетните си намеси вратарят на русенския тим Радосвет Христов обаче не остави шанс на нападателите на гостите.

Постигнахме една заслужена победа. Пропуснахме и доста положения, особено през второто полувреме. Доволен съм от представянето на нашите футболисти днес. Изглежда, успяхме да се адаптираме по-бързо от „Калиакра“ към изкуствения терен и сравнително рано си решихме мача. Предстоят ни две срещи срещу лидерите в класирането. „Суворово“ и Спартак (Варна) са сериозни противници, но това не бива да ни притеснява. Излизаме срещу тях да играем футбол и да се представим във възможно най-добра светлина“, заяви след мача с „Калиакра“ старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

Железничарите“ гостуват в Суворово тази неделя, 21 април, а след това посрещат Спартак (Варна) на Разпети петък, 26 април. И двата мача започват в 16:00 часа.

Съставът на Локо (Русе) срещу „Калиакра“: Радосвет Христов, Джан Али, Огнян Брайнов (капитан) /85' – Ерсин Енверов), Кристиян Атанасов, Мартин Рачев, Мерт Хасан, Мартин Недков, Александър Тошков (46' – Даниел Костадинов), Динко Станчев, Дениз Неджмиев, Радомир Хараланов (78' – Беркан Ибрямов).