Задържаха 60-годишен мъж след смъртоносен инцидент с нерегистрирано АТВ
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Машината се преобърнала в крайпътен склон
Окръжна прокуратура – Пловдив привлече като обвиняем 60-годишен мъж за причиняване на смърт по непредпазливост при управление на АТВ. Инцидентът е станал вчера, 11 юни 2025 година, малко след 18:30 часа в землището на село Мостово, област Пловдив, съобщиха от държавното обвинение.
Според разследването, при спускане по наклон с неработещ двигател – по инерция, водачът с инициали Й.Н. е загубил контрол над машината, излязъл в дясно от платното и се е преобърнал в крайпътен склон.
При инцидента двамата мъже паднали от превозното средство, като 62-годишният пътник с инициали Д.К. е починал от нараняванията си, посочиха от прокуратурата.
Извършените тестове за употреба на алкохол и наркотични вещества на водача са отрицателни. Й.Н. е получил и второ обвинение - за управление на нерегистрирано превозно средство, тъй като АТВ-то е било без регистрационни табели.
Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. От прокуратурата допълват, че извършват действия по разследването.























