Взрив пред посолството на САЩ в Пекин
- Редактор: Ралица Тодорoва
- Коментари: 0
Бомба е била детонирана пред посолството на Съединените щати в Пекин, съобщиха световните агенции.
Сведенията са разнопосочни – според Ройтерс бомбата по-скоро е приличала на фойерверк, докато Си Ен Ен съобщават за „взривно устройство с малка сила”.
Пострадал е единствено извършителят – 26-годишен мъж, който е получил нараняване на ръката. Той е задържан.
По-рано беше съобщено и за жена, която е направила опит да се самозапали пред посолството, но е била арестувана.
Повечето споменавания за взрива пред посолството бяха цензурирани в китайската социална мрежа „Уейбо”.





























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат