СТРОНГ МЕН 2018
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

На 25 април (сряда) от 12 часа в двора на Русенския университет ще се проведе десетото издание на студентския турнир по силов многобой „СТРОНГ МЕН`2018".
Организатори на проявата са Студентският съвет, с техническата помощ на Университетския спортен център (катедра „Физическо възпитание и спорт", Университетският спортен клуб "Академик" и СТПД „Академик").
Турнирът „СТРОНГ МЕН" се провежда в четири кръга. В първия участниците трябва да обръщат голяма тракторна гума на разстояние от 20 м., във втория е "Фермерската разходка" на разстояние 40 метра с две тежести по 55 кг., в третия кръг студентите ще трябва да хвърлят пудовка отдолу с две ръце напред, а в последния - най-атрактивен кръг ще има теглене на лек автомобил с въже.
По време на турнира ще се състои и награждаването на победителите в Пролетните спортни игри в Русенския университет. Студентите се състезаваха в спортовете: баскетбол, волейбол, футбол, шахмат, тенис на маса, бадминтон, а за първа година се проведе и отборното 4-етапно състезание "Алма Ринг 2018".
Още предстоящи събития
-
Годишен младежки спектакъл събира публиката в Русе
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Деца със специални потребности ще спортуват в Парка на...
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Любо Киров представя нов албум с концерт в Русе
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Дигитален асистент за менопауза представят на форум в Русе
Харесвания: 1 | Коментари: 0



















Мъж е с опасност за живота след инцидент на велоалея на...
Мъж е с опасност за живота след инцидент на велоалея на...
Румен Радев: Ситуацията е много сложна, пари в хазната няма
Мъж е с опасност за живота след инцидент на велоалея на...
Японската корпорация „Тошиба“ завършва ПАВЕЦ „Чаира“ през...