Русенецът Виктор Любенов спечели първо място в кръг от Световния шампионат по водомоторен спорт

2
Този уикенд ще се състои третия кръг от световния шампионат в Йедовнице, Чехия, където русенецът обещава да се бори със зъби и нокти за световната титла Видео: Русе Медиа

20-годишният русенец Виктор Любенов спечели първо място във втори кръг от Световния шампионат по водомоторен спорт, който се проведе в Тернопил, Украйна

Състезателят се класира на първа позиция в клас F-125 с общ брой точки 925, на второ място е Себастиян Кечински от Полша с 750т, а на трета позиция е Марек Пееба от Естония с 700т. Общият брой на участниците бе 12 от цял свят, пише Русе Медиа.

След този кръг в световния шампионат Виктор е първи в общото класиране с 37т. Втори е Санна Ааслав-Каасик с 30т. а на трета позиция е Себастиян Кечински с 28т.

Този уикенд на 4 - 5 септември ще се състои третия кръг от световния шампионат в Йедовнице, Чехия, където русенецът обещава да се бори със зъби и нокти за световната титла.