Проф. Герджиков: Не може със закон да се възкреси изтекла давност

0
Не всичко е било скандално по време на приватизацията. Но има много сделки, които са съмнителни
Не всичко е било скандално по време на приватизацията. Но има много сделки, които са съмнителни Снимка: БНР

Конституцията не е свещена крава, но е и последният проблем. Що се отнася до желанието за промяна в Конституцията с оглед на давността на приватизационните сделки, това би било една огромна грешка. Ще излезем от категорията на правовите държави. Не може с промяна в законодателството изтекла давност да бъде възкресена“.

Това коментира пред БНР проф. Огнян Герджиков, бивш председател на парламента, бивш служебен премиер и бивш преподавател.

По думите му „правната сигурност е страхотна опора“.

Не всичко е било скандално по време на приватизацията. Но има много сделки, които са съмнителни. Не е лошо да се изкарат на показ тези, които са се възползвали по незаконен начин в приватизационния процес. Това не носи особени правни последствия, но носи морални, което не е малко“.

В предаването „Неделя 150“ проф. Герджиков коментира и предлаганите промени в Конституцията, свързани с търсенето на отговорност от главния прокурор:

И сега има механизъм, в който главният прокурор не е недосегаем. Идеята за наблюдаващ прокурор ми се струва недомислена и странна. Ако възникнат проблеми с главния прокурор, с оглед на неговото незаконосъобразно поведение, то ад хок от главната прокуратура може да се посочи човек, който да тръгне в тази посока“.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари