Пиян шофьор влиза в затвора
- Редактор: Dunavmost
- Коментари: 0

52-годишен влиза в затвора заради шофиране след употреба на алкохол. Мъжът получи наказанието от Районния съд в Сливен - четири месеца "на топло" при първоначален строг режим.
Осъденият вече е имал влязла в сила присъда за шофиране с 1,2 промила алкохол в кръвта. Но на 21 октомври 2014 г. водачът е спрян за проверка от полицаи, които се усъмнили, че кара пиян. Пристигналите представители на „Пътна полиция" извършили проверка с дрегер, който отчел 1,54 промила алкохол. Съставили на водача акт за установяване на административно нарушение. Издаден му е и талон за кръвна проба. Тя установила 1,96 промила алкохол в кръвта.
На провинилия се е наложена и глоба от 100 лв. Той трябва да плати също 44,70 лв. разноски по делото.
Присъдата подлежи на обжалване и протестиране в 15 дневен срок пред Окръжения съд в Сливен.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра