Откриха нулевия пациент с коронавирус в Русия
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Руският гражданин на име Суботин, който е на възраст малко над 40 години е нулевият пациент, внесъл коронавирус в Русия.
Това съобщи президентът на Руското респираторно дружество и академик в Руската академия на науките Александър Чучалин, в интервю за портала Pravoslavie.ru, предава 24 часа.
Според Чучалин мъжът е донесъл заразата от Милано. Чучалин заедно с главния лекар на болницата е диагностицирал Суботин с коронавирус на 27 февруари. Пациентът вече се е възстановил, но преди това заразил членовете на семейството си, с които е имал контакт при завръщането си у дома.
В момента в Русия са регистрирани 24 490 случая на инфекция, 198 души са загинали, а 1 986 са се възстановили, пише руският информационен сайт Газета.ru.
Еконт става като Български пощи: Тромав, некоректен и алчен
"Химическа камера, обречен град": Властите се правят, че...
Остава мистерия дали Георги Семерджиев е бил дрогиран по...
"Химическа камера, обречен град": Властите се правят, че...
Остава мистерия дали Георги Семерджиев е бил дрогиран по...