Община Русе застана зад инициативата "Ела си у дома"

1
Онлайн платформа се стреми да вдъхнови българи в чужбина да се връщат у нас
Онлайн платформа се стреми да вдъхнови българи в чужбина да се връщат у нас Снимка: Община Русе

Онлайн платформа се стреми да вдъхнови българи в чужбина да се връщат у нас

Община Русе официално изрази своята подкрепа към националната инициатива „Ела си у дома" – онлайн платформа, която цели да свърже българи, живеещи в чужбина, с тези, които вече са се завърнали в родината. Платформата предоставя споделен опит, практически съвети и организира събития в цялата страна, за да улесни и вдъхнови повече сънародници да се върнат в България.

В рамките на своето национално турне, организаторите на „Ела си у дома" посетиха Русе, където проведоха среща с местната общност. Събитието събра завърнали се българи, които споделиха своите лични истории за предизвикателствата и възможностите след завръщането си в страната.

На срещата присъства заместник-кметът на Русе Златомира Стефанова, която приветства организаторите и подчерта ангажираността на местната власт към подобни инициативи.

„Всеки завърнал се човек е ценен за общината с опита си, с новата и различна перспектива, която носи, с предприемчивия си дух и готовността да допринесе за положителна промяна в общността," заяви Стефанова.

Тя добави, че общината работи активно за създаване на благоприятна среда за живот, развитие и бизнес, която да привлече повече българи да се завърнат и да се реализират в Русе. Заместник-кметът изтъкна също, че местните работодатели биха имали полза от контакт с организаторите на инициативата, тъй като завръщащите се сънародници притежават ценни умения, полезни за развитието на бизнеса в региона.

Създател и вдъхновител на платформата е Ленко Кабаиванов – млад и предприемчив българин, който е избрал да се завърне в родината след 20 години живот във Великобритания. Неговата мисия е чрез личен пример и насърчение да достигне до над 1 милиона българи в чужбина, показвайки им, че в България има реални възможности за развитие и бъдеще.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Умната жена ще приготви нещо за ядене на мъжа си, дори когато са скарани.

Умният мъж ще си помисли дали да го яде...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари