Нови измами ни струват по 30 лева на минута
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 2

За нов вид телефонни измами, които ни струват по 20 долара на минута, алармира БНР.
Измамниците първо позвъняват от телефон от чужбина и затварят. Връщане на обаждане струва по 20 долара на минута, а жертви на новата схема разпространяват информация чрез социалните мрежи, като описват подробно схемата.
Когато измаменият върне обаждане никой не отговаря или се чува записано гласово съобщение. Хората, попаднали в наглата схема, твърдят, че подобни обаждания могат да излязат доста "солени". Дори само секунди могат да ни струват над 30 лева, а ако заблуденият има нарушен слух или е възрастен сметката може да нарасне многократно.
Четири са засечените до момента телефонни номера, от които звънят измамниците. Два от тях са мобилни оператори и започват с кода на Албания 00355. Другите са с кодовете на Лондон – 004420, и на столицата на Парагвай – Асунсион - 00247.
























Маркираха 36 изоставени коли в Басарбово за принудително...
Патрулка на буркани чака полицайка да си напазарува в Русе
Русенци излязоха на протест срещу правителството и еврото
Такситата надуват цените ударно в цяла България
Такситата надуват цените ударно в цяла България