Нова асоциация обединява земеделците в България

0
Организацията става част от Българския фермерски съюз
Организацията става част от Българския фермерски съюз

Организацията става част от Българския фермерски съюз

В град Ямбол днес бе учредена Българска асоциация за иновативно земеделие (БАИЗ), съобщиха от Български фермерски съюз (БФС). За председател на новата организация е избран Мариян Пеев.

На учредителното събрание присъстваха председателят на БФС Георги Стоянов и координаторът по международни отношения Преслав Борисов. Водещи земеделски производители от Ямболския регион се включиха в инициативата.

"БФС подкрепя новата Българска асоциация за иновативно земеделие и пожелава успех на нейния председател Мариян Пеев, както и всички членове", заяви Георги Стоянов.

Новосъздадената организация е сдружение с нестопанска цел, което ще работи за подкрепа на земеделските производители чрез различни инициативи. Сред приоритетите са създаването на центрове за добри практики, организиране на обучения и разработване на проекти в сферата на земеделието.

БАИЗ си поставя за цел внедряването на устойчиви земеделски методи и опазването на почвения потенциал. Организацията ще работи за популяризирането на екологосъобразни земеделски инструменти и ще предоставя експертни консултации за оптимизиране на работните процеси в селското стопанство.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 6
    1
    Истината
    Нова корпорация на зърнарите, която ще смуче еврофондове и нашите държавни пари и ще реве, че сме били уж внасяли от братска Украйна! Тези трябва да се разследват, ама с депесара Сафароолу няма как да стане!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари