Най-добрите тенисисти сред децата се състезаваха в Русе

1

В състезанието участваха 45 деца от цяла България

На 24 септември на кортовете в Парка на възрожденците се проведе турнир от серията Киндер + за деца 9 и до 10 години. Събитието бе организирано от Тенис клуб „Приста 2011“ с подкрепата на Община Русе.

В него се включиха 45 деца от София, Троян , Бургас, Пловдив, Враца, Русе, Варна, Несебър, Ямбол, Велико Търново.

Първо място при момичетата до 9 години зае Карла Бързакова, второ Татиана Чушева и трето Рамона Алексеева. При момчетата първи стана Даниел Васев, а Теодор Николчовски и Даниел Ценов се наредиха съответно втори и трети.

До 10 години златото спечели Мая Мичева, втора бе Рая Петкова и трета Изабела Жечева. От момчетата първи се класира Бруно Дженев, втори Емил Алексиев и трети Георги Димитров.

На кортовете в Парка на младежта пък се състезаваха по-големите - шампионите до 11- и 12-годишна възраст.

Домакини бяха Тенис клуб "Русе", като в надпреварата имаха право да участват класиралите се на 1-во и 2-ро място във всеки един от първите осем турнира от веригата. Победителят от „Киндер+ турнир на шампионите" ще получи възможността да участва във международния мастърс турнир в Испания, като разходите по участието ще бъдат поети от Българската федерация по тенис (БФТ).

За седма поредна година в България се провеждат турнири от веригата „Kinder+". В календара на БФТ се изиграха по 9 турнира във възрастовите групи до 9 г., 10 г., 11 г. и 12 г. Международните финали ще се проведат в периода 31.10-03.11.2022 г. в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания.

Първото място при момчетата до 11 г. спечели Дамян Аврамовски (ТК "Бароко Спорт", гр.София). Втори се класира Светослав Кулинкин (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково), трети е Самуил Пиронков (ТК "Пиронкови", гр.Пловдив), а четвърти Филип Ненчев (ТК "Враца 2013", гр.Враца).

Във финала при момичетата до 11 г. Рая Маркова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) победи Лара Борисова (ТК "Бароко Спорт", гр.София) с 6-0. В мач за третото място Михаела Колячева (ТК "Люлин 6", София) се наложи над Мелани Стоичкова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) с 6-2.

Във финала при момчетата до 12 г. Димитър Топчийски (ТК "Про спорт", гр.София) победи Максим Толчев (ТК "Про спорт", гр.София) с 6-4. В мач за третото място Адриан Христов (ТК "Дема", гр.София) се наложи над Дениз Билир (ТК "Испано", гр.Варна) с 6-3.

Във финала при момичетата до 12 г. Никол Нунева (ТК "Приста 2011", гр.Русе) победи Рада Колева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) с 6-0. В спор за третото място Радина Средкова (ТК "Про спорт", гр.София) се наложи над Дара Димитрова (ТК "Бароко Спорт", гр.София) с 6-1.

Наградата за честна игра беше присъдена на Дара Димитрова (ТК "Бароко Спорт", гр.София).