Мирослав Иванов: Туристите да публикуват повече отзиви за българските хотели и ресторанти

1
Списание „Травъл енд Лайфстайл“ ще отличи най-добрите хотели и ресторанти по крайбрежието
Списание „Травъл енд Лайфстайл“ ще отличи най-добрите хотели и ресторанти по крайбрежието

Списание „Травъл енд Лайфстайл“ ще отличи най-добрите хотели и ресторанти по крайбрежието

Качеството на туристическите услуги по българското Черноморие бележи сериозен ръст, съобщават от БТА. Днес в село Лозенец списание „Травъл енд Лайфстайл“ ще отличи 50-те най-добри хотела и 50-те най-добри ресторанта по крайбрежието в рамките на фестивала „Арт Поток“, за да насърчи високите стандарти в сектора.

Методика и независими оценки

Класацията е базирана на детайлен анализ на оценките, оставени от потребители в международни платформи като „Гугъл“, „Трипадвайзър“, „Букинг“ и „Агода“. Обектите са оценявани по ключови показатели, сред които качество на обслужването, ниво на кухнята, атмосфера и цялостно преживяване. Главният редактор на изданието Мирослав Иванов уточнява, че данните се обработват по специално разработен алгоритъм.

"Имаме собствена методика, която обединява данните и определя най-добрите хотели и ресторанти", посочва Иванов.

Качество на световно равнище

Сравнението с предходната година показва категорично повишаване на нивото в туристическия бранш по родното крайбрежие. Според организаторите, целта на престижните отличия е да популяризират най-добрите примери и да стимулират конкуренцията.

"Можем да кажем, че то вече е на световно равнище", допълва главният редактор.

Ролята на обратната връзка

Експертите призовават летовниците да бъдат по-активни в споделянето на впечатленията си в интернет, тъй като това има пряко значение за видимостта на качествените обекти.

"Искаме потребителите да дават повече оценки в резервационните системи и в Google, за да попадат добрите места в тези класации", апелира Мирослав Иванов.

По информация на информационната агенция, на церемонията по връчване на наградите присъства и министърът на туризма Илин Димитров.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Лекар отива при свети Петър и му казва:

- Моля ти се, свети Петре, пусни ме в Рая!

- Какъв си бил на Земята?

- Лекар.

- Ооо, ти си бил наш човек - доставчик. Влизай!

Нови коментари